LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, dyshohet se bashkë me një tjetër falsifikuan kartëmonedhën 50 euroshe

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, dyshohet se bashkë me një tjetër falsifikuan kartëmonedhën 50 euroshe

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se ka arrestuar një person në Vërmicë, si të dyshuar për falsifikim të parave.

Policia njofton i arrestuari është 33-vjeçari me inicialet R.N., shtetas i Shqipërisë.

I njëjti thuhet se ka qenë në kërkim policor lidhur me një rast të dajës 22 maj 2023, kur ishte arrestuar një i dyshuar për falsifikim të parave si dhe ishin sekuestruar 94 copë kartëmonedhë me vlerë nga 50 euro (94 x 50 = 4700), të cilat dyshohej se ishin të falsifikuara.


“Sot, më 17.06.2023, po ashtu falë bashkëpunimit mes Policisë Kufitare dhe DHKEK, në Pikën e Kalimit Kufitar në Vërmicë, në ora 02:00 është ndaluar i dyshuari: R.N., (viti i lindjes 1990, mashkull shtetas i Shqipërisë). I njëjti dyshohet dhe ka qenë në kërkim policor lidhur me rastin e datës 22 maj 2023. Ndaj të njëjtit është iniciuar rasti ‘falsifikimi i parave’ dhe pas intervistimit në prezencën e avokatit mbrojtës, me aktvendim të prokurorit, dërgohet në mbajtje deri në 48 orë”, thuhet në komunikatën për media./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori