LAJMI I FUNDIT:

Arrestohen tre persona në Mitrovicë, dyshohet se sulmuan zyrtarët e pylltarisë në fshatin Qybrel

Arrestohen tre persona në Mitrovicë, dyshohet se sulmuan zyrtarët e pylltarisë në fshatin Qybrel
Foto: Ilustrim

Tre persona janë arrestuar këtë të premten në Mitrovicë, pasi dyshohen për veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”.

Policia njofton se të njëjtit dyshohen se kanë sulmuar tre zyrtarë të pylltarisë më 3 shtator të këtij viti, rast ky që ka ndodhur në fshatin Qybrel të Skenderajt.

“Hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Jugut, gjatë ditës së sotme kanë arrestuar tre persona të dyshuar për veprën penale ‘Sulm ndaj personit zyrtar’.


Arrestimi i tre të dyshuarve është bërë pasi të njëjtit dyshohen për përfshirje në veprën penale ‘Sulm’ ndaj tre zyrtarëve të pylltarisë, rast i ndodhur me datën 03 shtator 2023 në fshatin Qybrel të Skenderajt”, thuhet në komunikatën për media.

Pas procedurave të intervistimit, tre të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Lajme
Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Lajme
Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Drejtësi
Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Lajme
Kalo në kategori