Pas procedurës dy mujore hetimore, gjatë ditës së djeshme me urdhër të prokurorit, zyrtarët policorë të MPB-së zbatuan aksion policor.

Në aksion, siç njoftojnë nga PTHP, janë konfiskuar rreth 20 kilogramë marihuanë në vlerë prej rreth 70 mijë euro, tre automjete, një shumë të madhe të parave, telefona dhe kartela.

Deri tani janë arrestuar tre persona, ndërsa gjatë ditës së sotme është gjetur dhe arrestuar edhe personi i katërt i dyshuar.

Prokurori dha urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër katër personave të dyshuar për veprën penale për tregti me drogë.

Policia në Dibër konfiskon marihuanë me vlerë 70 mijë euro Policia në Dibër konfiskon marihuanë me vlerë 70 mijë euro

“Duke velrësuar se janë përmbushur kushtet për caktimin e masës së paraburgimit, gjatë ditë së sotme prokuroi deri te gjykatësi në procedurë paraprake pranë Gjykatës Penale të Shkupit do të propozojë caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet në fund të njoftimit./Telegrafi/

Reklama
Reklama