LAJMI I FUNDIT:

“I arratisuri i pakapshëm” i Bostonit vritet nga një i burgosur tjetër, pak kohë pasi ishte zhvendosur në burgun e sigurisë së lartë (Foto)

“I arratisuri i pakapshëm” i Bostonit vritet nga një i burgosur tjetër, pak kohë pasi ishte zhvendosur në burgun e sigurisë së lartë (Foto)

Gangsteri i Bostonit, James ‘Whitey’ Bulger Jr. është vrarë pas hekurave pak pasi u transferua në një burg federal në Virxhinian Perëndimore. Ai ishte 89 vjeç.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Bulger u vendos si i transferuar të martën tek USP Hazelton, një burg i sigurisë së lartë me një kamp satelitor të sigurisë, ngjitur në Bruceton Mills.


Ai u vra brenda në burg gjatë natës të martën, i kanë thënë dy burime mediumit Boston Globe.

Një i burgosur me lidhje me mafian po hetohet në vrasjen, kanë bërë të ditur tutje burimet.

FBI ka thënë se Bulger ka shërbyer si një informator i FBI-së që nga viti 1975, edhe pse ai gjithmonë e mohoi pretendimet.

Shefi i krimit të organizuar ishte dënuar në vitin 2013 për vrasjen e të paktën 11 personave dhe po vuante një dënim të përjetshëm.

Ai ishte një nga të arratisurit më të kërkuar të FBI-së për 16 vjet deri në arrestimin e tij në Santa Monica të Kalifornisë.

Autoritetet e burgut kanë thënë se një i burgosur ishte therur atje gjatë natës, por nuk ishin në gjendje të konfirmonin menjëherë identitetin e të burgosurit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Botë
“Një ditë e keqe për Putinin”

“Një ditë e keqe për Putinin”

Botë
Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Botë
Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Azia
“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

Botë
Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Botë
Kalo në kategori