LAJMI I FUNDIT:

Apple njofton konferencën e zhvilluesve WWDC

Apple njofton konferencën e zhvilluesve WWDC

Konferenca e zhvilluesve të Apple do të zhvillohet vetëm në internet në 2021.

Për shkak të pandemisë së coronavirusit, Apple do të mbajë konferencën e saj të zhvilluesve WWDC në një format në internet për të dytin vit radhazi.


Me një afat nga 7 deri në 11 qershor, ai duhet të zgjasë disa ditë si zakonisht, siç njoftoi Apple të martën, transmeton Telegrafi.

Kompanitë e mëdha të teknologjisë tradicionalisht përdorin konferencat e tyre me disa mijëra zhvillues dhe gazetarë pjesëmarrës për të prezantuar produkte të reja dhe për të dhënë një vështrim mbi strategjinë e ardhshme.

Edhe pse një biletë për në Konferencën për Zhvilluesit në të gjithë botën (WWDC) kushtoi për herë të fundit 1,600 dollarë, interesi i zhvilluesve për konferencën e Apple është zakonisht aq i madh sa pjesëmarrja tërhiqet me shorte.

Ashtu si vitin e kaluar, versioni online do të jetë falas dhe i arritshëm për të gjithë zhvilluesit.

Në konferencë, Apple do të tregojë funksionet e para të softuerit të ardhshëm të pajisjeve të saj. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
DJI prezantoi dronin Avata 2, më i mirë dhe më i lirë se paraardhësi i tij

DJI prezantoi dronin Avata 2, më i mirë dhe më i lirë se paraardhësi i tij

Teknologji
HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

Teknologji

"Kushdo mund të bëhet këngëtar" - ky është aplikacioni inteligjent që mund ta ndryshojë botën e muzikës

Teknologji
Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Teknologji
Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Teknologji
Tesla shfaq pamjet e reja të Robotit humanoid duke ecur ngadalë – duke bërë gjëra të tjera gjithashtu

Tesla shfaq pamjet e reja të Robotit humanoid duke ecur ngadalë – duke bërë gjëra të tjera gjithashtu

Teknologji
Kalo në kategori