LAJMI I FUNDIT:

Apple konsideron t’i drejtohet LG-së për ekranet e orëve inteligjente microLED

Apple konsideron t’i drejtohet LG-së për ekranet e orëve inteligjente microLED

Vetëm disa ditë më parë, GSM Arena raportoi se Samsung po ecën shpejt me zhvillimin e panelit të tij microLED për orët inteligjente dhe disa besojnë se Apple do t’i përdorë ato për seritë e ardhshme të orëve.

Reklama

Megjithatë, raporti i fundit e vendos LG Display në këtë “përzierje” gjithashtu.

Një burim i industrisë thotë se LG Display tashmë ka vendosur operacione dhe po prodhon plane për ekranet microLED në sasi të vogla, raporton GSM Arena, transmeton Telegrafi.

Prodhimi ka të ngjarë të nisë në gjysmën e dytë të vitit 2024, kështu që Apple Watch i parë me një ekran microLED supozohet të mbërrijë në 2025.

Kjo bie ndesh me raportin e fundit për prodhimin e mikroLED të Samsung, pasi analistët besojnë se rivali i LG-së do të jetë gati me ekranet e tij që në fillim të vitit të ardhshëm.

Është e mundur që Samsung ta përdorë teknologjinë për linjën e saj Galaxy Watch përpara se t’i japë Apple-it mikroLED-të e saj.

Gjithashtu, Apple pëlqen të diversifikojë zinxhirët e saj të furnizimit, kështu që ka më shumë gjasa që të dëshirojë të bëjë marrëveshje me të dyja kompanitë dhe të prezantojë një orë inteligjente microLED në 2025. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

Teknologji
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Inteligjenca Artificiale paraqet

Inteligjenca Artificiale paraqet "rrezik ekzistencial", thotë ish-CEO i Google, Eric Schmidt

Teknologji
Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Teknologji
Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Teknologji
Kalo në kategori