Anglia e fortë për Zvicrën, fiton miqësoren me golin e Rashford

Anglia e ka mposhtur Zvicrën me rezultat 1-0 me golin e shënuar nga Marcus Rashford.

Nga minuta e parë e filluan ndeshjen vetëm Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka nga shqiptarët e ftuar.

Anglezët kishin më shumë raste, ndërsa zviceranët më shumë luajtën me topin, duke qenë disa herë të rrezikshëm.

Shaqiri rrezikoi i pari në minutën e 7-të, por i mungoi fati.

Anglia në anën tjetër me Eric Dier në minutën e 16-të që e dëroi topin kapur me shtyllën.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën anglezët gjetën shpejt golin.

Harkimi i bukur përtokë i Luke Shaë gjeti në zonë Rashford i cili shënoi nga afër për 1-0.

Në pjesë e dytë u futën edhe Albian Ajeti dhe Admir Mehmedi, por që nuk arritën të linin shenjë.

Ajeti kishte raste të mirë në fund, por nuk e gjeti rrjetën.

Miqësorja i ndihmoi dy trajnerët të provojnë shumë lojtarë që të kishin minuta. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar