0Shares

Ish-trajneri i Tottenham Hotspur dhe Chelseat, Andre Villas-Boas, është tërhequr nga gara e parë në Dakar Rally, pasi e ka lënduar shpinën gjatë xhiros së katërt në Peru.

Në nëntor të vitit të kaluar, 40-vjeçari u tërhoq nga posti i trajnerit të Shanghai SIPG në Kinë, për të garuar në ‘rally’.

(Foto: Getty Images)

Ai ishte dy orë, 12 minuta dhe 50 sekonda prapa liderit të garës pas etapës së tretë, mirëpo në periudhën e katërt, vetura e tij, Toyota Hilux, goditi një dunë rëre.

Villas-Boas nuk ka thyer asnjë asht, mirëpo është dërguar në spital për ekzaminime mjekësore, pasi e ka lënduar shpinën.

Edicioni i 40-të i garës me 14-të xhiro është vendosur në Peru, ku për herë të fundit është zhvilluar në vitin 2013.

(Foto: Getty Images)

Në këtë vend do të zhvillohen pesë xhirot (etapat) e para, pastaj gara do të bartet në Bolivi dhe do të përfundojë në Argjentinë më 20 janar.

Edhe në kategorinë e motoçiklistëve, kampioni në fuqi, britaniku Sam Sunderland është tërhequr në xhiron e katërt dhe është dërguar në spital pasi e ka lënduar shpinën. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)