LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti flet pas eliminimit ndaj Man Cityt: Ishin më të mirë se sa ne, kjo humbje nuk ndryshon te ardhmen time

Ancelotti flet pas eliminimit ndaj Man Cityt: Ishin më të mirë se sa ne, kjo humbje nuk ndryshon te ardhmen time
Reklama

Trajneri i Real Madridi, Carlo Ancelotti, ka folur pas eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Manchester City.

Mbretërit u eliminuan me rezultat të përgjithshëm prej 5-1, ndërsa qytetarët do të përballen me Interin në finale.


“Është një gjë e futbollit, që luajtëm kundër një kundërshtari që luajti me më shumë intensitet dhe cilësi më të mirë në pjesën e parë. Ishte superiore, ashtu siç ishim superiorë vitin e kaluar. Kjo mund t’ju ndodhë në një gjysmëfinale”.

“Nuk duhet të flasim për qëndrimin, ne humbëm nga një ekip që ishte më i mirë se ne”.

“Ka qenë një sezon i mirë, ne duhet të tregojmë fytyrat tona në katër ndeshjet e fundit. Arritja në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve është një sukses, sepse vetëm katër kanë ardhur dhe ka shumë skuadra që nuk kanë ardhur deri këtu”.

“Ata e meritonin të arrinin në finale, ashtu si ne vitin e kaluar. Sigurisht, me këtë skuadër mund të luftoni për Ligën e Kampionëve, ne e fituam vitin e kaluar. Dhe tashmë jemi të fokusuar në fitoren vitin e ardhshëm”, ka thënë Ancelotti.

Tutje, Ancelotti ka thënë se kjo ndeshje nuk do ta përcaktojë të ardhmen e tij.

“Asgjë nuk dyshon, sepse presidenti ka qenë mjaft i qartë 15 ditë më parë”, deklaroi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori