LAJMI I FUNDIT:

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Një amerikan që mendoi se fitoi 340 milionë dollarë në lotari po padit organizatorët dhe një faqe interneti, që pretendon se i publikoi gabimisht numrat e tij.

John Cheeks tregoi se kishte parë numrat e tij në faqen e internetit të Lotarisë DC, më 8 janar të vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.


Në padinë e tij, ai pretendon se numrat e diskutueshëm – një përzierje e ditëlindjeve familjare dhe numrave të tjerë me rëndësi personale – ishin në internet për tre ditë.

“U emocionova pak, por nuk bërtita dhe bërtita. Thjesht thirra me mirësjellje mikun tim, i fotografova gjithçka siç rekomandoi dhe shkova të fle”, kujton ai.

“Nuk jam një lojtar i rregullt, përveç kur çmimi i parë rritet”, shpjegoi ai.

Megjithatë, Taoti Enterprises me seli në Uashington, e cila organizon lotarinë, tha se postoi aksidentalisht numrat e gabuar, që do të thotë se numrat e postuar në faqen e internetit nuk ishin në fakt ata të tërhequr.

Cheeks u përpoq të merrte shpërblimin, por u refuzua. Ai thotë se punonjësi i ka thënë se bileta “nuk është fituar” dhe i ka rekomanduar që ta hedhë në “koshin e plehrave”.

Në vend të kësaj, ai e la tiketën në vend të sigurt dhe kontaktoi avokatin Richard Evans, shkruan Sky News.

“Ata thanë se një nga kontraktorët e tyre bëri një gabim. Unë ende nuk kam parë prova për ta mbështetur këtë. Edhe nëse është bërë një gabim, pyetja është, “Çfarë duhet bërë për këtë?” Ka precedent për këtë, një rast i ngjashëm që ndodhi në Iowa, ku kontraktori pranoi gabimin dhe pagoi fitimet”, tha Evans. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Fun
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Gruaja 59 vjeçare shënon rekord të ri botëror për qëndrimin më të gjatë në pozicionin plank

Gruaja 59 vjeçare shënon rekord të ri botëror për qëndrimin më të gjatë në pozicionin plank

Interesante
Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Interesante
Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Fun
Kalo në kategori