Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter ka treguar se gjatë ditës së shtunë kishte vizituar kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Reklama

Gerot tutje ka shtuar se nuk është tani koha që të ngritën tensione në Kosovë.

“Dje vizitova memorialin e Adem Jashari dhe të 60 të afërmve që u vranë në vitin 1998. I prekur thellë nga madhështia e këtij vendi dhe nga gjurmët e dhunës brutale. 25 vjet më vonë, nuk është koha për të lënë tensionet të rriten”, ka shkruar Guerot në Twitter. /Telegrafi/