LAJMI I FUNDIT:

Ambasada e SHBA-së organizoi festë për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Ambasada e SHBA-së organizoi festë për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Në Ambasadën e SHBA-së në Prishtinë u festua 15 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Reklama

Ambasadori Jeff Hovenier përmes një postimi në Twitter tha se në këtë festë performoi edhe orkestra e Forcave Ajrore të ShBA-së në Evropë.

Më tej, Hovenier ka treguar se ka dalë në skenë nga ku e ka uruar Kosovën për 15 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

“Sot në mbrëmje festuam Ditën e Pavarësisë së Kosovës në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Hovenier.

“Me një pritje dhe performancë nga Banda e Forcave Ajrore të SHBA-së në Evropë, madje pata rastin të ngrihesha në skenë për pak! Urime Kosovës për 15 vjetorin e Pavarësisë”, ka shtuar ai.

Të pranishëm në ceremoni ishin presidentja Osmani, kryeministri Kurti e pjesëtarë tjerë të kabinetit qeveritar./Telegrafi/