LAJMI I FUNDIT:

Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale – shikoni video imazhet që i krijoi

Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale – shikoni video imazhet që i krijoi

Imagjinoni të jeni në gjendje të krijoni një video portret plotësisht ekspresive nga një skedar i vetëm imazhi dhe audio.

Kjo është pikërisht ajo që ka bërë Alibaba.


Kompania publikoi dokumentin kërkimor për modelin e tyre të ri të Inteligjencës Artificiale (AI) të quajtur EMO: Emote Portrait Alive.

EMO është një kornizë ekspresive e gjenerimit të video-portreteve të drejtuar nga audio.

Futni një imazh të vetëm referencë dhe audio vokale, p.sh. duke folur dhe kënduar, metoda jonë mund të gjenerojë video me vokal dhe me shprehje ekspresive të fytyrës.

Ne mund të gjenerojmë video me çdo kohëzgjatje në varësi të gjatësisë së videos hyrëse. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Teknologji
Logitech po përgatit një mi

Logitech po përgatit një mi "të zgjuar": Ju ndihmon të shkruani email ose të modifikoni tekstet - sa do të kushtojë

Teknologji
“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

Teknologji
Microsoft do të investojë 1.5 miliard dollarë në grupin G42 të Inteligjencës Artificiale të Abu Dhabit

Microsoft do të investojë 1.5 miliard dollarë në grupin G42 të Inteligjencës Artificiale të Abu Dhabit

Teknologji
Një robot humanoid i përshkruar si

Një robot humanoid i përshkruar si "më i avancuari në botë" do të shfaqet në Skoci

Teknologji
Viber prezanton funksionin e ri me Al

Viber prezanton funksionin e ri me Al

Teknologji
Kalo në kategori