LAJMI I FUNDIT:

Aleksiq: Paraburgimi i Janakieskit dhe Bozhinovskit është për shkak të arratisjes së Gruevskit

Aleksiq: Paraburgimi i Janakieskit dhe Bozhinovskit është për shkak të arratisjes së Gruevskit
Reklama

Avokatja Sanja Aleksiq pas seancës së sotme për rastin “Dhuna në Qendër”, deklaroi se “vendimi i sotëm ku arsyetohet paraburgimi për dy të akuzuarit, më shumë është për shkak të mos prezencës të Nikolla Gruevskit”.

Ajo konsideron se vendimi është jo i drejtë, përcjell Telegrafi Maqedoni.


“Të dy nuk dhanë arsye dhe rast që të caktohet masa e paraburgimit sepse vazhdimisht i respektonin masat e kujdesit që u caktuan në korrik të vitit 2017”, tha avokatja Aleksiq.

Aleksiq shtoi se janë dërguar ankesa deri te gjykata për paraburgimin e ish-funksionarëve të OBRM-PDUKM-së./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Lajme
I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

Lajme
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Kalo në kategori