LAJMI I FUNDIT:

Alea e vogël vuan nga Leukemia, ajo ka nevojë për ndihmën tuaj

Alea e vogël vuan nga Leukemia, ajo ka nevojë për ndihmën tuaj

Alea Krasniqi,  gjashtë muajshe nga Ferizaj ka lindur me sëmundjen e rëndë, Leukemia Akute Lymphoblastic.

Reklama

Sëmundja e saj nuk mund të trajtohet në Kosovë, por në shtetin turk. Andaj, për trajtimin e sëmundjes së Aleas, nevojitet shuma prej 110 mijë euro.

Për momentin është siguruar shuma prej 65 mijë euro, ndërkaq nevojiten edhe 45 mijë euro që të mblidhen sa më shpejt, për shërimin e Aleas së vogël. Alea është fëmija i parë në familje, i prindërve Mexhid dhe Valentina Krasniqi, pas 10 vite martesë.

Të gjitha ata që kanë mundësi të japin kontributin e tyre për shërimin e Aleas mund t’i dërgojnë të hollat e tyre në këtë xhirollogari bankare:

XK05 20-14-0001832005-89:

Swift Code: TEBKXKPR

Si dhe mund të telefoni në këtë numër: +383/49-334-594. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori