LAJMI I FUNDIT:

​“Albi Mall” tani edhe në Gjilan, projekt impresionues në vlerë 40 milionë euro

​“Albi Mall” tani edhe në Gjilan, projekt impresionues në vlerë 40 milionë euro

Rrjetit të qendrave tregtare të kompanisë “Albi Group” i është shtuar edhe qendra tregtare “Albi Mall” në Gjilan.

Kjo qendër tregtare gjigante u përurua të premten në një ceremoni ku morën pjesë personalitete të shumta nga jeta publike e ndër ta edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi.

Me mijëra njerëz e vizitojnë “Albi Mall” çdo ditë në Prishtinë, prandaj edhe moton e kampanjës së fundit e ka “Vendi që jemi mësuar me të”.

Ky është një projekt impresionues investiv i cili kap vlerën e 40 milionë eurove, me një hapësirë totale prej 70 mijë metra katrorë, përfshirë edhe “Albi Residencë” në të njëjtën sipërfaqe.

“Albi Mall” në Gjilan ka vlerë të shtuar edhe nga “Albi Residencë”, një kompleks i cili do të ofrojë 175 apartamente për të plotësuar nevojat e qytetarëve për banim.

Objekti përfshinë edhe mbi 1000 vende për parking, dhe do të sigurojë mbi 500 vende të reja të punës.

Përfaqësuesi i “Albi Group”, Albi Humolli tha se hapja e “Albi Mall” në Gjilan është një ngjarje e rëndësishme në sferën e biznesit dhe rritjen ekonomike të kësaj komune.

Ndërkaq, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi u shpreh se “Albi Mall” është dëshmi për fuqizimin e qytetit të Gjilanit si një qendër e rëndësishme rajonale.

Hapja e “Albi Mall” në Gjilan, i cili do të jetë vendtakimi i përditshëm jo vetëm për banorët vendas, por nga e gjithë Kosova, është përcjellë me aktivitete dhe prezantim të brendeve si dhe produkteve vendore e ndërkombëtare, ndërsa është përmbyllur me një koncert nga këngëtari i njohur, Yll Limani.


Në trend Ekonomi

Më shumë
Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Ekonomi
Hyjnë në grevë 250 punëtorë të UP-së, shkak pagat e ulëta

Hyjnë në grevë 250 punëtorë të UP-së, shkak pagat e ulëta

Ekonomi
Cilat janë veshjet që tregojnë karakter tek burrat

Cilat janë veshjet që tregojnë karakter tek burrat

Melodia Px
Rrëfimi i punëtorëve që erdhën nga Bangladeshi: Jeta në Kosovë është shumë e mirë

Rrëfimi i punëtorëve që erdhën nga Bangladeshi: Jeta në Kosovë është shumë e mirë

Ekonomi
Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Hausmeister
Sistemi i shumëpritur i Rimbursimit të Depozitave po vjen edhe në Kosovë - së shpejti do të paguheni për shishet e plastikes, qelqit dhe kanaçet

Sistemi i shumëpritur i Rimbursimit të Depozitave po vjen edhe në Kosovë - së shpejti do të paguheni për shishet e plastikes, qelqit dhe kanaçet

Ekonomi
Kalo në kategori