LAJMI I FUNDIT:

Al Trade vazhdon traditën e 1 qershorit në Prishtinë – bashkë me fëmijët mbjellin fidanë në parkun e qytetit

Al Trade vazhdon traditën e 1 qershorit në Prishtinë – bashkë me fëmijët mbjellin fidanë në parkun e qytetit

Për kompaninë Al Trade tashmë është bërë traditë i aktiviteteve kreative për 1 Qershor, dhe ndryshe nga shumë kompani të tjera ata mundohen ta bëjnë në një mënyrë unike.

Fëmijët janë pjesa më e rëndësishme e shoqërisë, janë e ardhmja e një vendi, prandaj është gjithmonë e rëndësishme t’ju kushtohet rëndësi ekzistencës së tyre por në të njëjtën kohë, t’ju mësohen gjërat dhe pjesët më të rëndësishme të jetës.

1 Qershori është Dita Ndërkombëtare e tyre, dhe shënimi i aktiviteteve të ndryshme së bashku me të rriturit është parësor.

Për çdo vit Al Trade  bashkë me fëmijët bën mbjelljen e fidaneve në vende të ndryshme, një formë atraktive nga e cila jo vetëm se lumturohen por edhe mësojnë për rëndësinë e ruajtjes dhe mirëmbajtjen e ambientit, si dhe rolin që luan në jetën e tyre.

Të pranishëm me Al Trade dhe fëmijët ishin edhe persona me pozita të larta në Komunën e Prishtinës, ndër ta edhe Drejtorja e Hapësirave Publike dhe Parqeve, Donika Çetta e cila nuk kurseu fjalët e mira për iniciativën e ndërmarrë nga Al Trade.

Ky aktivitet nuk u zhvillua vetëm në Prishtinë, por gjithashtu në Fushë Kosovë dhe Drenas.

 

Në trend Ekonomi

Më shumë
Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus
Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Vitaland
Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Korporata Rugove
Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Lesna Ndertimi
BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

Korporata Rugove
INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

Ekonomi
Kalo në kategori