LAJMI I FUNDIT:

Akuza për grup kriminal dhe trafik droge, Erzen Breçani dhe 3 të tjerë para gjykatës

Akuza për grup kriminal dhe trafik droge, Erzen Breçani dhe 3 të tjerë para gjykatës

Ish-drejtori i Policisë së Tiranës Erzen Breçani, Bujar Ajeti i njohur dhe me mbiemrin Germizi, Dedan Gjoni dhe Besmir Murtati të arrestuar pas një operacioni të Prokurorisë së Posaçme SPAK dy ditë më parë, dalin sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

Ish-drejtuesi i policisë, Erzen Breçani u vu në pranga me urdhër të SPAK, gjatë një operacioni ku u lëshuan 11 urdhër-arreste.


Fakte tronditëse nga hetimi i ish-drejtorit të policisë së Tiranës, ndihmonte vrasësin me pagesë Nuredin Dumani
Lexo po ashtu Fakte tronditëse nga hetimi i ish-drejtorit të policisë së Tiranës, ndihmonte vrasësin me pagesë Nuredin Dumani

Mes të arrestuarve janë oficerja e drejtorisë së kufirit Jonida Babameto dhe shefi i seksionit të krimeve në komisariatin nr. 6 Dedan Gjoni.

Në kërkim në kuadër të këtij operacioni është shpallur në kërkim edhe biznesmeni Ervin Mata, një emër i njohur për drejtësinë, pas përplasjes që ka pasur me, Ervis Martinaj. /Telegrafi/