0Shares

Tom Hanks e kishte postuar në llogarinë e tij në Twitter, imazhin ku shihet pranë një makine të vjetër Fiat që prodhohej në Poloni e që në Kosovë njihej si “Kikirez”!

Megjithëse ishte mahitur, disa banorë nga Bielsko-Biala e Polonisë, ku janë prodhuar këto modele gjatë viteve 1973 e deri më 2000, do t’ia bëjë dhuratë, transmeton Telegrafi.

Deri më tani janë mbledhur paratë dhe pritet që një model 126P të dërgohet te aktori milioner.

“Mund të blejë Ferrari apo Lamborghini, por Hanks nuk mund ta ketë edhe këtë Fiat nëse ne nuk ja bëjmë dhuratë” thuhet në raport lidhur me rastin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)