“Mungesa” e serialeve vendore, ka bërë që shumë nga televizionet e Kosovës të transmetojnë vazhdimisht seriale të huaja.

Ndër më të preferuarat e publikut shqiptar mbeten serialet turke, të cilat janë njëherësh edhe telenovelat më të ndjekura në ekranet shqiptare, shkruan telegrafi.

Jo pak herë shqiptarët kanë shprehur interesim edhe për showbizin turk, ose thënë më mirë për aktorët që luajnë në serialet e tyre të preferuar.

Shumë aktorë meshkuj shquhen për pamjen dhe fizikun e tyre, me ç’rast kanë bërë që fanset e tyre femra të “çmenden” pas tyre.

Disa prej aktorëve turq më të pëlqyer nga femrat shqiptare janë si më poshtë:

Tolgahan Sayisman

Burak Ozcivit

Engin Ozturk

Kenan Imirzalioglu

Kivanc Tatlitug

Mehmet Akif Alakurt

Murat Yildirim

/Telegrafi/