Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës në Leposaviq me ç’rast një peron është lënduar rëndë.

Sipas policisë një person nga pakujdesia gjatë kohës që ishte duke e drejtuar makinën kishte dalë nga rruga rruga dhe kishe goditur një cep të rrugës me ç’rast kishte pësuar lëndime të rënda trupore.

Ku pas kësaj i njëjti sipas policisë,është dërguar në spital dhe për shkak të lëndimeve të rënda është ndaluar për trajtim të mëtutjeshëm.

“Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar, nga pakujdesia duke e drejtuar automjetin e tij del nga rruga duke goditur një cep të rrugës me ç’rast pëson lëndime të rënda trupore. I njëjti dërgohet në spital dhe për shkak të lëndimeve të rënda do të ndalohet ne trajtim të mëtutjeshëm”, bënë të ditur policia./Telegrafi/

Reklama
Reklama