Andrea Agnelli insiston se ky sukses i Juventusit është vetëm fillimi dhe se në klub do të sjell edhe shumë yje të tjerë.

Juve i ka fituar gjashtë Scudetto radhazi që nga viti 2011, ndërsa në finale të Ligës së Kampionëve dështoi të fitojë, pasi u mposht me rezultat 4-1 nga Real Madridi.

“Ajo cfarë është ndërtuar në këto shtatë vite, ka qenë një investim për të ardhmen”.

“Juventusi im sapo ka filluar. Gjashtë tituj janë vetëm starti”.

“Nuk është e vërtetë se Serie A është vetëm një stërvitje e vogël, por shpresoj që klubet e Milanit mund të na sfidojnë përsëri”.

“A do të nënshkruajmë më shumë lojtarë të lartë si Higuain? Tani nuk do të kthehemi prapa”.

“Humbja në finalen e Ligës së Kampionëve? Më falni për Cardiffin, por një sezon nuk mund të gjykohet në 20 minuta”.

“Asgjë nuk ndodhi gjatë gjysmës së kohës. Isha i pranishëm. Përveç kësaj, ka një mënyrë për të kapërcyer një obsesion si Liga e Kampionëve: ta fitoni! “, ka thënë Agnelli në një intervistë për Tuttosport. /Telegrafi/