LAJMI I FUNDIT:

Aeroporti Ivano-Frankivsk në Ukrainë goditet nga raketat ruse – pamje që pretendohet se tregojnë një gjë të tillë

Aeroporti Ivano-Frankivsk në Ukrainë goditet nga raketat ruse – pamje që pretendohet se tregojnë një gjë të tillë

Aeroporti Ivano-Frankivsk dhe depot e karburantit dhe lubrifikantëve po shkatërrohen nga sistemet raketore ruse.

Reklama

Siç shkruan Agjencia Kombëtare e Lajmeve të Ukrainës – Ukrinform, Ministria e Brendshme e Ukrainës e njoftoi këtë në Facebook, përcjell Telegrafi.

Automjetet ushtarake ruse kanë hyrë në Ukrainë përmes Krimesë, sipas një videoje të publikuar nga Roja Kufitare e Ukrainës
Lexo po ashtu Automjetet ushtarake ruse kanë hyrë në Ukrainë përmes Krimesë, sipas një videoje të publikuar nga Roja Kufitare e Ukrainës

“Armiku ka sulmuar rajonet perëndimore të Ukrainës. Aeroporti Ivano-Frankivsk dhe depot e karburantit dhe lubrifikantëve po shkatërrohen nga sistemet e raketave”, citohet të ketë thënë ministria.

Dhe disa pamje që po qarkullojnë në rrjetet sociale – të raportuara edhe në disa media – thuhet se tregojnë atë që dukej të ishte një raketë që përplasej në aeroportin Ivano-Frankivsk.

Ushtria ruse sulmoi Ukrainën nga Bjellorusia, CNN publikon pamjet e hyrjes së tankeve
Lexo po ashtu Ushtria ruse sulmoi Ukrainën nga Bjellorusia, CNN publikon pamjet e hyrjes së tankeve

Po sipas kësaj agjencie lajmesh, më herët, Drejtoria kryesore e Shërbimit Shtetëror të Emergjencave në rajonin Ivano-Frankivsk konfirmoi se ndërtesa e depove të karburantit dhe lubrifikantëve të aeroportit është në zjarr në Ivano-Frankivsk.

Ndryshe, në orët e para të 24 shkurtit, banorët e Kievit dhe qyteteve të tjera të Ukrainës u zgjuan nga tingujt e shpërthimeve të forta.

Shpërthimet filluan të raportohen rreth orës 05:00 pasi kreu i vendit agresor, Vladimir Putin, njoftoi fillimin e një operacioni special ushtarak në Donbas. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Plani i OKB-së, deri në vitin 2040 niveli i ndotjes nga plastika do të ulet 80 për qind

Plani i OKB-së, deri në vitin 2040 niveli i ndotjes nga plastika do të ulet 80 për qind

Botë
Kalo në kategori