LAJMI I FUNDIT:

Adoleshenti përplaset me një makinë të vjedhur për një shtëpi në New York duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi

Adoleshenti përplaset me një makinë të vjedhur për një shtëpi në New York duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi
Reklama

Një 17-vjeçar po përballet me 30 akuza penale pasi dyshohet se ka vjedhur një makinë, duke e përplasur atë në një shtëpi dhe duke shkaktuar një shpërthim masiv gazi në Nju Jork.

Pamjet e kamerave të publikuara nga Departamenti i Policisë së qytetit Oneida tregojnë momentin e shpërthimit të ndodhur mëngjesin e 9 shtatorit, përcjell Telegrafi.


Siç thuhet më tej, automjeti u përplas në shtëpinë rreth orës 03:00 në West Elm Street, duke shkaktuar një rrjedhje të rëndë të gazit natyror, tha policia.

Oficerët dhe ekipet e zjarrfikësve ishin në vendngjarje pasi evakuuan banorët nga gjashtë shtëpi ndërsa prisnin që kompania e shërbimeve të mbyllte gazin.

Rreth tre orë më vonë, vetë ndërtesa shpërtheu – dhe për më keq, ndërtesat përreth pësuan dëme të mëdha, tha një shef i Departamentit të Zjarrfikësve të qytetit Oneida.

Nuk ishte raportuar për të lënduar në banorë apo ekuipazhe emergjente, por shumë banorë u zhvendosën, të cilëve iu ofrua ndihmë nga Kryqi i Kuq dhe agjenci të tjera. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
Kalo në kategori