Tre adoleshentë që marrin pjesë në një sfidë virale të TikTok kanë filmuar veten duke u fshehur në një Ikea të Queensland dhe po endeshin në dyqan pas mbylljes së kohës.

Reklama

“Ne kemi qëndruar në Ikea brenda natës dhe kjo është ajo që ka ndodhur”, i thotë dikush kamerës.

Ata filmojnë veten duke bredhur në dyqan, duke u lëkundur në shtratin e varur, transmeton Telegrafi.

Është pjesë e një manie të mediave sociale që sheh njerëz duke u përpjekur të futen nëpër dyqane ose restorante dhe të mos zbulohen deri të nesërmen.

Incidenti u filmua të shtunën në mbrëmje, por nuk u nda në mediat sociale deri disa ditë më vonë.

Reklama

Policia po heton dhe Ikea në Australia thotë se po punon me autoritetet për të ndërmarrë veprimet e duhura. /Telegrafi/

Reklama