LAJMI I FUNDIT:

Adhuruesja e flaktë e Trumpit tenton ta shqyej transparentin e kundërshtarëve të ish-presidentit amerikan: E kam coronavirusin

Adhuruesja e flaktë e Trumpit tenton ta shqyej transparentin e kundërshtarëve të ish-presidentit amerikan: E kam coronavirusin

Qindra mbështetës të ish-presidentit amerikan Donald Trump janë mbledhur para ndërtesës së gjykatës, ku u arrestua ish-presidenti, kurse aty janë shfaqur edhe ata që kundërshtojnë politikat e Trumpit.

Reklama

Pjesëtarët e policisë së Nju Jorkut janë futur në mes të këtyre dy grupeve, që mes vete kanë shkëmbyer ofendime e sharje, transmeton Telegrafi.

Kundërshtarët e Trumpit para gjykatës kanë zbuluar një transparent në të cilin shkruante “gënjen tërë kohën” duke brohoritur vazhdimisht “arrestojeni”, e pala tjetër mbanin fotografinë e Trumpit dhe transparentë të shumtë me sloganin “Make America Great Again” si dhe flamurin në të cilin shkruante “Trump ose vdekje”.

Trump deklarohet i pafajshëm
Lexo po ashtu Trump deklarohet i pafajshëm

Një adhuruese e flaktë e Trumpit, Juliet Germanotta, ka kërcyer mbi transparentin kundër Trumpit duke tentuar ta shqyej.

Ajo madje iu afrua kundërshtarëve të Trumpit duke bërtitur: “E kam COVID-19, vërtetë, e kam COVID-19”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Turqia kryen sulme ajrore në Irakun verior pas sulmit vetëvrasës në Ankara

Turqia kryen sulme ajrore në Irakun verior pas sulmit vetëvrasës në Ankara

Turqia
Kalo në kategori