0Shares

Vitin e kaluar Acer kishte paralajmëruar lansimin e një modeli të ri të telefonit, të cilin do ta bazonte në procesorin e Intel.

Tani, është njoftuar se Intel ka krijuar partnerit me Acer për lansimin e telefonit të quajtur Liquid C1, i cili tani është lansuar në Bangkok të Tajlandës.

Telefoni i mençur bazohet në procesorin e Intel, Lexington Atom Z240, ndërsa çmimi i Liquid C1 pritet të jetë rreth 336 dollarë.

Drejtori i Intel për Azinë Juglindore, Uday Marty tha se lansimi në Indonezi është bërë pasi që ky treg është i njohur për përdoruesit e rinj mobil, të cilët pritet ta blejnë këtë model të telefonit.

Përndryshe, Acer Liquid C1 posedon ekranin e ndjeshëm në prekje me 4.3-inç, kamerën me 8-mega-piksel, baterinë me 2,000mAH, si dhe versionin e ri të Android, 4.0 ICS. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)