LAJMI I FUNDIT:

A arrihet orgazma më shpesh me bashkëshortin apo me dashnorin?

A arrihet orgazma më shpesh me bashkëshortin apo me dashnorin?

Me rastin e seksit pa obligim dyfish më rrallë përjetohet orgazma se sa me partnerin e përhershëm. Kështu ka konstatuar Justin Garsia, shkencëtar i Institutit Kinsley për hulumtime të seksit.


Hulumtimet dhe rezultatet e tyre i kanë prezantuar shkencëtarët në kongres (International Academy of Sex Research and the Association for Psychological Science).

Reklama

Me partnerin e rastësishëm vetëm për një natë femrat nuk ndihen mjaft të relaksuara dhe nuk e marrin guximin që të thonë se çka vërtet dëshirojnë – thotë Pola England, sociologe, e cila ka udhëhequr studimin pesëvjeçar në të cilin kanë marrë pjesë 24.000 studentë.

Gjatë hulumtimit është konstatuar që 40 për qind e femrave dhe 80 për qind e meshkujve kanë përjetuar orgazmën gjatë marrëdhënies së fundit seksuale me partnerin “e rastësishëm”.

Krahas kësaj, madje 75 për qind e femrave kanë thënë që orgazmën e kanë përjetuar gjatë seksit me partnerin e përhershëm. /Telegrafi/
 

Në trend Femra

Më shumë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Këshilla Estetike
Ekspozimi i reperes amerikane me rroba banje që mori kritika për dukjen e saj

Ekspozimi i reperes amerikane me rroba banje që mori kritika për dukjen e saj

Femra
Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Këshilla për prindër
Lirë, shpejt dhe lehtë: Si të bëni balona artificialë me helium

Lirë, shpejt dhe lehtë: Si të bëni balona artificialë me helium

Prindër dhe fëmijë
Kalo në kategori