Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 591.

Reklama

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.746, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,134 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.098 doza të vaksinës.

Deri më sot 820.402 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.056 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Reklama