LAJMI I FUNDIT:

10 probleme në çift që bëhen edhe më shqetësuese me kalimin e kohës

10 probleme në çift që bëhen edhe më shqetësuese me kalimin e kohës

Kur faza e muajit të mjaltit kalon dhe filloni të përballeni me realitetin, nisni t’i shihni më mirë problemet që kanë ekzistuar gjithmonë mes ju të dyve

Më poshtë keni gjithë shenjat që flasin për probleme edhe më të thella me kalimin e kohës. Nëse fillimisht mund t’ju duken hiçgjë, nuk do të jetë gjithmonë kështu, shkuan Bustle.


1. Komunikimi juaj s’është fare efektiv

Përfundoni gjithmonë në debate, tensione dhe e gjeni veten duke mos qenë të aftë të nxirrni asgjë nga konflikti i radhës.

2. Njëri nga ju ka tradhtuar

Nëse njëri prej jush e ka nisur marrëdhënien me tradhti fizike/emocionale, lidhja është e destinuar të dështojë në një mënyrë a një tjetër. Tradhtia përgjithësisht është problemi më shkatërrues në një marrëdhënie, shoqëruar me pasoja të rënda.

3. Ti i kap vazhdimisht në gënjeshtër

Edhe keqkuptimet më të vogla mund të jenë një shenjë që kërkon kujdes! Fillimisht mund të duken si gënjeshtra të vogla dhe të parëndësishme, por gënjeshtrat dobësojnë një lidhje duke i hapur rrugën xhelozisë dhe pasigurive.

4. Ai është kontrollues dhe urdhërues

Nëse në fillim xhelozia dhe fiksimi i tij ndaj jush duket interesant, do të ndryshoni mendje më vonë, kur të kuptoni që jeni duke jetuar në një marrëdhënie toksike.

5. Keni qasje të kundërta kur vjen puna tek paratë dhe shpenzimet

…dhe ky është burim konfliktesh!

6. Ata kanë probleme të theksuara me alkoolin

Nëse partneri yt është pijedashës problematik, duhet të përgatiteni për çfarë ju pret! Çdo ves kur kalon limitet kthehet në shqetësim dhe pasojat e alkoolit mund të rezultojnë shumë më të mëdha nga ç’mendonit në fillim.

7. S’keni kimi seksuale

Nëse nuk përputheni seksualisht dhe s’keni kimi ndaj njëri-tjetrit, përfundimisht duhet të punoni me komunikimin. Edhe pse në pjesën më të madhe të rasteve kimia s’është diçka që mund të përftohet me përpjekje nga ana juaj. Thjesht ndihet!

8. Ata janë ende duke menduar/folur për ish-in

Nëse është kështu, mund të prisni probleme edhe më të mëdha në ardhmen e lidhjes suaj. Mund të ndodhë gjithçka: ai mund të kthehet me të, mund t’ju tradhtojë apo t’ju gënjejë për një kohë të gjatë, citon Anabel.

9. S’njohin respekt dhe as kufij

Nëse dikush s’të respekton në takimet e para, imagjinojeni pak në të 100-ën. Ç’mund të prisni?!

10. Nuk i durojnë dot t’i kritikosh

Hm, mund të bëhet diçka për këtë nëse e vini re si defekt në që fillimet e lidhjes.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan

A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan

Lifestyle
I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

I përdorni çdo ditë, por mund të mos e dini se janë shpëtimtarë për punët e vështira të shtëpisë

Bëje vet
Kontrolloni datën e lindjes: Do të përfitoni në aspektin financiar dhe romantik nëse jeni ‘të zgjedhur’

Kontrolloni datën e lindjes: Do të përfitoni në aspektin financiar dhe romantik nëse jeni ‘të zgjedhur’

Astrologji
Sjellin lumturi në jetën e të gjithëve: Katër shenja të horoskopit e kanë këtë dhunti

Sjellin lumturi në jetën e të gjithëve: Katër shenja të horoskopit e kanë këtë dhunti

Astrologji
Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Bëje vet
Gjësendet në shtëpinë tuaj që janë 'magnet' i fshehur për papastërtitë

Gjësendet në shtëpinë tuaj që janë 'magnet' i fshehur për papastërtitë

Këshilla dhe ide
Kalo në kategori