LAJMI I FUNDIT:

Zyrtari i Postës së Maqedonisë ka vjedhur 200.000 euro

Zyrtari i Postës së Maqedonisë ka vjedhur 200.000 euro

Qytetarët e Zlletovës mbetën me llogari boshe. Numri i qytetarëve të mashtruar rritet dita ditës, njofton Tellma TV.

Reklama

Sipas vlerësimeve të mashtrimeve dëmi lëviz prej 200.000 euro. Pjesa më e madhe janë pensionistë, të cilët siç thonë kanë kursyer që të mos jenë barë e fëmijëve të tyre, por edhe t’ju ndihmojnë.

Skandali është zbuluar në fillim të muajit, kur një pensioner në vend që t’i heq paratë e postës në Zlletovë, ka mbetur në tavolinë, dhe nga atje i kanë thënë se në llogari nuk ka 5000 euro, ashtu siç ka pretenduar ai, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Zyrtar i Postës ka qenë i suspenduar, por kur rasti ka filluar të zgjidhet më 6 korrik ka bërë vetëvrasje./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Siguri
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Kalo në kategori