LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Donat Hasanaj transferohet te Ferizaj

Zyrtare: Donat Hasanaj transferohet te Ferizaj

FC Ferizaj po vazhon të përforcohet për edicionin e ri në elitën e futbollit kosovar.

Reklama

Ferizajasit sot kanë prezantuar transferimin e ri, Donat Hasanaj.

Mbrojtësi i ri së fundmi ishte pjesë e Dukagjinit, ndërsa më parë ishte pjesë e Prishtines, Flamurtarit dhe Dritës.

Hasanaj është transferimi i gjashtë në merkato te Ferizaj, pasi klubi më parë ka zyrtarizuar edhe pesë nënshkrime të reja.

Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj:

𝐌𝐢𝐫𝐞𝐬𝐯𝐣𝐞𝐧 𝐃𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐇𝐚𝐬𝐚𝐧𝐚𝐣

Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se klubi ynë ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e ri Donat Hasanaj.

Hasanaj ishte pjesë e KF Dukagjinit nga Klina në sezonin vjeshtor, ku pati paraqitje mjaftë të mira, ndërsa më parë ishte pjesë e FC Prishtines, KF Flamurtarit dhe KF Drita.

Klubi ynë i uron mirëseardhje Donatit, duke i uruar shëndet e shumë suksese në klubin tonë.

Na priftë e mbara

Presidenti i klubit
Lulzim Abazi.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori