Bernhard Bekker po shëtiste në Parkun Nacional Kruger të Afrikës së Jugut, kur arriti të shkrepë një fotografi të rrallë.

Turisti 41-vjeçar, zuri momentin kur një gjirafë po nxirrte ujin nga goja dhe tërë sasinë, e zbrazi mbi një zog që po fluturonte në afërsi, transmeton Telegrafi.

“Ishte një ditë e nxehtë, andaj ky dush i papritur vetëm se ka mundur t’i bëjë mirë. Nuk di si arrita ta fotografojë”, k thënë Bekker.

Gjirafa në momentin që zbrazin ujin mbi zogun që po fluturonte

Imazhi i rrallë tashmë është bërë viral, ndërsa shumë fotografo profesionistë kanë thënë se ia kanë zili një amatori që arriti ta kapë ngjarjen në kuadër.

“Mund të provosh për vite të tera dhe të mos arrish të bësh këtë fotografi, e tëra është te rasti, koha dhe vendi i duhur”, ka shkruar një komentues. /Telegrafi/