LAJMI I FUNDIT:

Zjarr në një hotel në Argjentinë lë dhjetëra të plagosur (Video)

Zjarr në një hotel në Argjentinë lë dhjetëra të plagosur (Video)

Të paktën një person ka humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga zjarri në një hotel në kryeqytetin e Argjentinës, Buenos Aires.

Reklama

Zjarri në hotelin i cili ndodhet afër monumentit Obelisco, një nga pamjet më të njohura të kryeqytetit argjentinas, shpërtheu nga arsye ende të panjohura.

Me përpjekjet e mëdha të zjarrfikësve, zjarri është vënë nën kontroll dhe nuk u përhap në ndërtesat e afërta. Viktima është një grua ndërsa mes të plagosurve ka edhe fëmijë. Katër persona janë në njësinë e kujdesit intensiv.

Oscar Valcarce nga ekipi i emergjencës konfirmoi se 52 persona u shtruan në spital. /Telegrafi/