LAJMI I FUNDIT:

Zëvendësime natyrale dhe më të lira për zbutësin e rrobave

Zëvendësime natyrale dhe më të lira për zbutësin e rrobave

Këta dy përbërës futni në rrobalarëse dhe do të arrini të njëjtin efekt

Reklama

Në mënyrën natyrale dhe pa kurrfarë kimikatesh do të arrini të keni rroba të buta dhe me aromë të mirë.

Nëse ju mungon zbutësi ose dëshironi të shmangni kimikatet, mund të përdorni truqe të tjera, transmeton Telegrafi.

Zëvendësim të shkëlqyeshëm për zbutës janë dy artikuj:

1. Uthulla

Me të mund të eliminoni njollat nga hekuri, të pastroni banjën, mikrovalën, frigoriferin, por edhe ta përdorni si zbutës natyral të rrobave. Në atë rast rekomandohet të përdorni uthull të bardhë molle të distiluar.

Hidhni në pjesën e dedikuar për zbutës maksimalisht tri lugë uthull. Me sasinë e tillë, nuk do të ndieni aromat e këtij artikull, ndërsa rrobat do të jenë të buta.

Çfarë të bëni nëse ju mungon detergjenti për larje të rrobave?
Lexo po ashtu Çfarë të bëni nëse ju mungon detergjenti për larje të rrobave?

2. Vajrat eterike

Përdoren në kozmetikë, në relaksim, freskim të hapësirës, por mund të përdoren edhe si mjet për zbutjen e rrobave.

Duhet t’i përzieni 2 deri 3 lugë vaj eterik, sipas dëshirës 2 filxhanë uthull. Përzieni mirë këta dy përbërës. Mund ta përdorni edhe si sprej me të cilin do të spërkatni gardërobën e sapo larë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Bëje vet
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Bëni spërkatës kundër mushkonjave dhe hiqni qafe këto insekte të bezdisshme

Bëni spërkatës kundër mushkonjave dhe hiqni qafe këto insekte të bezdisshme

Bëje vet
Kalo në kategori