LAJMI I FUNDIT:

Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Pas Samitit për Ukrainën të mbajtur në Tiranë, kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky  janë drejtuar në një nga restorantet e kryeqytetit, ku sipas protokollit ishte parashikuar edhe dreka e dy delegacioneve.

Këto janë pamjet të xhiruara nga Radio Televizioni Shqiptar, teksa Rama e Zelensky kanë përshkuar në këmbë distancën nga Pallati i Kongreseve deri në afërsi të Piramidës, përgjatë rrugës Papa Gjon Pali i dytë, e cila ashtu si i gjithë perimetri përreth pallatit të Kongreseve, ka qenë nën masa të rrepta sigurie.


Në pamje duken zyrtarët e lartë, bashkë me delegacionet.

Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s
Lexo po ashtu Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Presidenti Zelensky shoqërohet edhe nga trupat e tij të sigurisë.

Pas drekës, përfundon edhe vizita e parë zyrtare e presidentit Zelensky në vendin tonë, teksa do të përcillet nga Ministri i Jashtëm, Igli Hasani.

Në trend Lajme

Më shumë
“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares, avokatja Gashi-Bytyqi: Kodi Penal thotë se dorasi duhet dënuar me burgim të përjetshëm

Vrasja e 21-vjeçares, avokatja Gashi-Bytyqi: Kodi Penal thotë se dorasi duhet dënuar me burgim të përjetshëm

Drejtësi
Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Politikë
Vrasja e 21-vjeçares, Sveçla: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Vrasja e 21-vjeçares, Sveçla: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Lajme
Shumica e shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Shumica e shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Lajme
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
Kalo në kategori