LAJMI I FUNDIT:

Zelensky publikon pamjet kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive, brenda të cilës jetojnë fëmijë e gra

Zelensky publikon pamjet kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive, brenda të cilës jetojnë fëmijë e gra

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës.

Reklama

Sipas tij, rusët po sulmojnë me raketa ndërtesat kolektive që banohen nga civilët – kryesisht fëmijë, gra e pleqtë, transmeton Telegrafi.

“Kjo nuk duhet të ndodhë, jo vetëm në Ukrainë po askund tjetër në botë. Bota ka nevojë për më shumë unitet vendosmëri për zmbrapsur terrorin rus dhe të mbrojë jetët e civilëve”, ka shkruar presidenti ukrainas.

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit
Lexo po ashtu Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Qysh në orët e para të mëngjesit të sotëm, ushtria ruse ka filluar valën e re të sulmeve me raketa dhe me dronët kamikazë të prodhuar në Iran.

Rajoni i Kievit ishte një prej objektivave të shumta të ushtrisë së Vladimir Putinit, ku si pasojë humbën jetën pesë civilë dhe dhjetëra tjerë u plagosën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë ATACMS

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë ATACMS

Evropa
Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Mali i Zi
Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Evropa
Të shtëna në Suedi, dy të vrarë dhe dy të plagosur

Të shtëna në Suedi, dy të vrarë dhe dy të plagosur

Evropa
Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Evropa
Ukraina thotë se kreu sulmin raketor në selinë e flotës ruse në Krime

Ukraina thotë se kreu sulmin raketor në selinë e flotës ruse në Krime

Evropa
Kalo në kategori