LAJMI I FUNDIT:

Zelensky i dërgon telegram ngushëllimi familjes së gazetarit të New York Times, që u vra në Ukrainë

Zelensky i dërgon telegram ngushëllimi familjes së gazetarit të New York Times, që u vra në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka shkruar një telegram ngushëshillimi familjes së gazetarit amerikan Brend Renaud, që u vra në Ukrainë.

Reklama

Renaud, 50-vjeç, u qëllua për vdekje në Irpin, në periferi të Kievit gjatë dielës nga forcat ruse, pati njoftuar drejtori i policisë së Kievit, transmeton Telegrafi.

Kryetari i Kievit tregon pasojat, pas sulmeve ajrore ruse në kryeqytetin ukrainas
Lexo po ashtu Kryetari i Kievit tregon pasojat, pas sulmeve ajrore ruse në kryeqytetin ukrainas

“Shprehi ngushëllimet familjes së Brend Renaud, që vdiq duke dokumentuar brutalitetin dhe të ligën që po i bëhet popullit. Shpresoj që jeta dhe sakrifica e Brentit do të inspiroj botën për të luftuar kundër të keqes”, ka shkruar Zelensky në postimin e tij.

Kujtojmë që gazetari i New York Times, u vra derisa po raportonte për agresionin rus në Ukrainë. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Evropa
Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Rumania
Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Serbia
Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Evropa
Kalo në kategori