LAJMI I FUNDIT:

Zbulojeni: Ja çfarë thotë poza e preferuar në seks e të dashurit tuaj!

Zbulojeni: Ja çfarë thotë poza e preferuar në seks e të dashurit tuaj!

A është më shumë tip “misionari” apo “Doggy style”? Mëso se çka zbulon kjo për të

Reklama

Thonë që njerëzit janë sikur libër i hapur, vetëm që duhet të dini t’i lexoni. Dhe do ta bëni këtë më mirë në çastet tuaja intime, kur të gjitha gjërat dalin në shesh.

Meshkujt më së miri mund t’i zbuloni sipas pozës së tyre që preferojnë kur bëjnë seks, transmeton Telegrafi.

Pozën misionare e praktikojnë meshkujt që kanë mungesë kreativiteti, të cilët kurrë në shoqëri nuk kanë qenë të veçantë, por kanë ecur pas saj, dhe meqë nuk janë të shkathët në joshjen e femrave, në këtë pozë ndihen shkëlqyeshëm, sepse e ndien veten superiorë.

Stilin doggy e praktikojnë meshkujt të cilëve burim kryesor i njohurisë dhe i inspirimit u janë filmat pornografikë, ndërkaq gjatë seksit nuk e shohin partneren por fantazojnë për ndonjë person me vithe të plota sikur të tipit të Kim Kardashianit.

Seksin në këmbë e praktikojnë bodybilderët fjalëshumë për të cilët është kjo edhe një rast që të shohin muskujt e tyre në aksion, ndërkaq partneren e konsiderojnë si objekt të dorës së dytë.

Poza 69 gjithashtu tregon përvojën e pasur nga filmat pornografikë të cilët janë pjesë e pandashme e rutinës ditore, mirëpo edhe në faktin që mashkulli mendon që është zot në seks, ndërkaq në të vërtetë vetëm përsërit atë që ka parë në ekran.

Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër
Lexo po ashtu Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Pozën e kaubojit e adhurojnë tipat të cilët janë dembelë të mëdhenj. Dëshirojnë të jenë pasivë dhe të mos bëjnë gjë, mirëpo kur është fjala për kënaqësinë nuk dëshirojnë ta humbin. Nuk e kanë atë energji në hulumtime, andaj nëse u prin fati nuk do të humbin kohë duke hulumtuar në internet.

Poza e kundërt e kaubojit megjithatë është variant më i mirë, sepse fjala është për tipin i cili dëshiron të shohë se çfarë bën dhe me atë rast do të kënaqë edhe partneren mu ashtu siç duhet. E pra, nëse hasni në tipin e tillë, mos e lini t’ju dalë nga dora, është më i miri nga të gjithë të tjerët. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Moda
Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Flokë dhe stil
Yllka Brada prezanton koleksionin

Yllka Brada prezanton koleksionin "Unity" në 'Skopje Fashion Festival'

Femra
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Kalo në kategori