LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet se kush e hodhi granatën në zyrën e kreybashkiakut të Lushnjës

Zbulohet se kush e hodhi granatën në zyrën e kreybashkiakut të Lushnjës

Detaje të reja dalin në dritë nga shpërthimi që ndodhi sot në Bashkinë e Lushnjës, ku u plagos kryebashkiaku Fatos Tushe.

Reklama

Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në orën 08:00 në momentin që Tushe ka hyrë në zyrë.

Mësohet se nga shpërthimi është plagosur edhe sekretarja e kryetarit, Erisa Qalliu.

Kryetari i Bashkisë ka qenë në zyrë në ditën e sotme ndërsa burimet e para njoftojnë se Tushe dyshohet se mund te jetë plagosur nga një shpërthim i një lënde plasëse, ndërsa autori dyshohet se është Gezim Saraçi, ish-shofer i tij.

Nuk dihet se cili ka qenë mekanizmi i shpërthimit, por nga të dhënat paraprakë mësohet se shpërthimi ka ndodhur në zyrë. /javanews.al/

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Aeroporti i Kukësit nuk po kryen fluturime, humbja në 2022 rreth 1.5 milionë euro

Aeroporti i Kukësit nuk po kryen fluturime, humbja në 2022 rreth 1.5 milionë euro

Lajme
Vrajolli: Përfshirja e Radoiçiqit në sulmin ndaj policisë në veri - indikacion i drejtpërdrejt që ka involvim të shtetit serb

Vrajolli: Përfshirja e Radoiçiqit në sulmin ndaj policisë në veri - indikacion i drejtpërdrejt që ka involvim të shtetit serb

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Majko: Kurti po bën detyrën si kryeministër, kërkohet vetëm koordinim me Perëndimin dhe NATO-n

Majko: Kurti po bën detyrën si kryeministër, kërkohet vetëm koordinim me Perëndimin dhe NATO-n

Lajme
Kalo në kategori