LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen fitimet marramendëse të Bad News Eagles në BLAST Paris Major 2023 nga shitjet e ‘stikerave’

Zbulohen fitimet marramendëse të Bad News Eagles në BLAST Paris Major 2023 nga shitjet e ‘stikerave’

Ekipi shqiptar nga Kosova, Bad News Eagles, i njohur tani si Guild Eagles ka fituar shuma marramendëse nga shitjet e ‘stikerave’

BNE ishte eliminuar nga FaZe në BLAST Paris Major 2023, por ekipi ynë i CS:GO ka pasur fitime të mëdha nga majori i zhvilluar në muajin maj.

Sipas HLTV dhe Dust2 Brasil, nga atëherë deri më tani si ekip kanë arkëtuar rreth 3.5 milionë dollarë nga shitja e ‘stickerave’.


Përveç këtyre mjeteve financiare, secili lojtarë individualisht ka fituar rreth 200 mijë euro tjera.

Vlen të theksohet se në fund të vitit 2023, Bad News Eagles kanë gjetur një organizatë, pasi janë në menaxhim nga Guild dhe tani luajnë nën emrin Guild Eagles. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori