LAJMI I FUNDIT:

Yaya Toure pensionohet prej kombëtares

Yaya Toure pensionohet prej kombëtares
Reklama

Yaya Toure është pensionuar nga kombëtarja e e Bregut të Fildishtë.

Mesfushori i Manchester Cityt përmes llogarisë zyrtare në Facebook ka njoftuar publikun rreth këtij vendimi.


Mesfushori që nisi karrierën te Barcelona ka bërë të ditur se pas 14 viteve të kaluara me ‘elefantët’ e Bregut të Fildishtë dhe një trofeu të fituar me kombëtaren në Kampionatin Afrikan, ka ardhur koha për t’ua liruar hapësirën të tjerëve, transmeton Telegrafi.

Mesfushori 33-vjeçar ka pasur 100 paraqitje për kombëtaren, ku ka shënuar 19 gola.

Toure deri më tani në këtë sezon nuk ka luajtur asnjë ndeshje në ligën elitare angleze, ku City ka pikë maksimale 15 sosh dhe është lider në Ligën Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori