LAJMI I FUNDIT:

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Evropë, Turqia opsion për ta vazhduar karrierën

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Evropë, Turqia opsion për ta vazhduar karrierën

Xherdan Shaqiri ka një vit që është transferuar në elitën e futbollit amerikan MLS.

Reklama

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova është bashkuar me Chicago Fire nga Lyon për shifrën e shtatë milionë eurove, dhe ka kontratë me klubin amerikan deri në fund të vitit 2024.

Agjenti turk, Ahmet Bulut i ka ofruar Trabzonsporit shërbimet e reprezentuesit zviceran edhe pse ai nuk ka mandat për Shaqirin.

Xherdani menaxhohet nga dyshja Erdin dhe Arbër Shaqiri, por Bulut ia ka ofruar shërbimet e gjilanasit drejtuesve të Trabzonsporit.

“Shaqiri nuk është i lumtur në MLS dhe ai dëshiron të kthehet në Evropë. Për momentin ai është në top formë”, u ka thënë Bulut drejtuesve të Trabzonspor kanë raportuar mediat turke.

Ndërkohë mediumi zviceran 4-4-2.ch ka kontaktuar agjentët e Shaqirit, por ata nuk kanë kthyer përgjigje për një rikthim të tij në Evropë.

Gjithsesi kjo mbetet vetëm një thashethem kur jemi në tregun e transferimeve dhe vështirë se Shaqiri mund të largohet nga Chicago pasi ka kontratë edhe për dy vite me klubin amerikan.

31-vjeçari edhe më parë ishte lidhur me një kalim në Turqi, ku skuadrat e mëdha si Galatasaray, Fenerbahce e Besiktas kishin shprehur interesim për të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori