LAJMI I FUNDIT:

WhatsApp do të krijojë përditësimin, që rregullon problemin e bezdisshëm me bisedat e arkivuara

WhatsApp do të krijojë përditësimin, që rregullon problemin e bezdisshëm me bisedat e arkivuara

Rrjeti social WhatsApp, më në fund do të ndërmerr diçka, për t’i dhënë fund problemit të bezdisshëm dhe të vazhdueshëm, të bisedave që ndodhen në arkiv.

Reklama

Shfrytëzuesve, po iu shfaqen papritmas bisedat e arkivuara, kur dikush po shkruan ndonjë mesazh të ri, transmeton Telegrafi.

Kjo nënkupton se ndonjë bisedë që më nuk doni ta shihni, keni mundësi ta keni në krye të kutisë së mesazheve kryesore.

Më së vështiri, është me shfaqjen e shkëmbimeve ndërmjet ndonjë grupi, brenda së cilit më shumë dëshironi të qëndroni indiferent.

Sipas ueb-faqes WABetaInfo, aplikacioni për shkëmbim mesazhesh, është duke u përgatitur një përditësim i ri. ‘Ignorance archived charts’ do të mundësojë, ndalimin e përhershëm të rishfaqjes së këtyre bisedave.

Sapo të jetë aktivizuar, bisedat mbesin në arkiva e WhatsApp përgjithmonë edhe nëse arrin ndonjë mesazh i ri, duke mos arritur në mesin e mesazheve tuja të reja dhe të rëndësishme. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Dalin pamjet e Samsung Galaxy A15

Dalin pamjet e Samsung Galaxy A15

Teknologji
Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Lojëra
Kalo në kategori