Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York.

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj vizite, përkatësisht nesër ai do të takohet edhe me sekretarin e Shtetit, Michael Pompeo.

Siç raportohet tutje, Vuçiq dhe Pompeo do të takohen për një drekë të organizuar nga Sekretari i Shtetit i SHBA-së.

Për më tepër, theksohet se presidenti serb do të ketë një numër takimesh të tjera në New York.

Dhe siç bëhet e ditur më tej, temë kryesore e takimit në mes të Pompeos dhe Vuçiqit ka të ngjarë të jetë edhe Kosova. /Telegrafi/