LAJMI I FUNDIT:

Vuçiq emëroi si këshilltar të tij njeriun që u arrestua për blerje të votave në zgjedhjet e Bosnje-Hercegovinës

Vuçiq emëroi si këshilltar të tij njeriun që u arrestua për blerje të votave në zgjedhjet e Bosnje-Hercegovinës

Adam Sukalo është emëruar në pozitën e këshilltarit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për çështje rajonale nga data 15 mars 2023.

Reklama

Ai ka diplomuar në fushën e drejtësisë dhe është anëtar i Partisë Progresive Serbe (SNS) të Vuçiqit si dhe ish-deputet i Kuvendit të Serbisë.

Më parë ka qenë edhe deputet i pavarur në Kuvendin e Republika Srpska, në periudhën 2014-2018.

Në shtator të vitit 2022, Sukalo ishte në mesin e gjashtë personave të ndaluar në Banja Luka.

Siç njofton N1 Sarajevë, arsyeja ka qenë – dyshimi për blerje të votave në zgjedhjet e Bosnje-Hercegovinë.

Sipas Danas, Vladimir Mandiq dhe Adam Sukalo, zyrtarë të SNS-së, u arrestuan me urdhër të presidentit të presidencës trepalëshe të Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodikut. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Kalo në kategori