LAJMI I FUNDIT:

Vuan nga tumori në këmbë, kërkohet ndihmë për shërimin e dy vjeçarjes Learta Ajeti

Vuan nga tumori në këmbë, kërkohet ndihmë për shërimin e dy vjeçarjes Learta Ajeti

Dy vjeçarja nga komuna e Vushtrrisë, Learta Ajeti ka nevojë për ndihmën e qytetarëve që të marrë trajtimin e duhur mjekësor jashtë vendit, pasi që e njëjta vuan nga sëmundja e tumorit në këmbë.

Reklama

Këngëtari Labinot Tahiri ka njoftuar se fondacioni i tij ka marrë përsipër sigurimin e mjeteve financiare për dërgimin e Leartës për shërim në Turqi.

Tahiri në një postim në Facebook, ka bërë të ditur se për shërimin e Leartes nevojiten 95 mijë euro.

Postimi i plotë:

Mirëmbrëma të dashur qytetarë dhe ju gurbetqarë!

Fondacioni ynë , ka marrë përsipër rastin e Leartës së vogël 2 vjeqe , e cila po vuan nga sëmundja e tumorit në këmbë.

Tani këtu mund ta ndihmojmë e gjithë bota, ku asaj i duhen saktësisht 95.000€ , dhe nesër ne po e nisim në Turqi, për shkak se kam garantuar personalisht në spital atje..

Shpresojë, se me ju dhe Zotin para, me ndihmën tonë, Learta e vogël do të kthehet një ditë në shtëpi shëndosh e mirë.

Prindër të Leartës, të jeni të fortë përball kësaj sfide, sepse jemi me ju të gjithë ne në këto momente!

Vazhdojmë të dhurojmë donacion për këtë engjëllushë.

ZOTI NA BEKOFTË TË GJITHËVE!

Infot e bankës i keni të postuar në Raifasen Bank!

Numri i babës së Leartës;

+38344282647.  /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Lajme
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Kronika e Zezë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Kalo në kategori