0Shares

Prodhuesi gjerman Volkswagen, ka prezantuar modelin ID Crozz II që e konsideron si të ardhmen e makinave që do të prodhojë.

Vetura që është një SUV që ngjan shumë me kupenë, do të ketë dyer që hapen dhe mbyllen me zë, ndërsa edhe ndezja do të ketë në të njëjtën formë pa çelësa, transmeton Telegrafi.

Linjat e prera e shoqërojnë komplet pjesën e jashtme, derisa brendësia është e bollshme dhe komode.

Tavani është tërësisht i tejdukshëm, ndërsa brenda është një sistem ventilimi që pastron ajrin.

Vetura që pritet të lansohet më 2020, do të jetë tërësisht elektrike që me një mbushje të vetme kalon 500 kilometra. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)