LAJMI I FUNDIT:

Vogëlushja filloi ushtrimet alpike pa filluar të ecte, shtegun prej 20 metrash e kalon për katër minuta (Video)

Vogëlushja filloi ushtrimet alpike pa filluar të ecte, shtegun prej 20 metrash e kalon për katër minuta (Video)

Andie Torrealba Meriba dhe burri saj Giancarlo nga Adelaide e Australisë, e kanë mësuar të bijën Bella, që të ngjitet nëpër murin për ushtrime alpike, që kur kishte vetëm tetë muaj dhe nuk dinte të ecte.

Reklama

Tani që ende nuk ka mbushur tre vjet, vogëlushja mund të kalojë shtegun prej 20 metrave, brenda katër minutave, transmeton Telegrafi.

“Jam ngjitur në shkëmbinj kur isha shtatzënë dhe e ndërpreva vetëm disa ditë para se të kryeja lindjen” ka thënë Meriba lidhur me rastin.

Derisa shumë prindër nuk do t’i lejonin fëmijët të ngjiteshin në shkëmbinj, Bella e vogël ecë në pjesë thepisura që janë të larta mbi tre metra, pa pasur asnjë pajisje mbrojtëse.

Më poshtë mund të shihni hapat e saj të parë në ushtrimore, ndërsa mësohet se tani stërvitet nëpër terrene që shfrytëzohen nga të rriturit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Stuhia e fuqishme solli renë e çuditshme mbi Oklahoma, dukej sikur në shtetin amerikan kishte “shpërthyer bomba bërthamore”

Stuhia e fuqishme solli renë e çuditshme mbi Oklahoma, dukej sikur në shtetin amerikan kishte “shpërthyer bomba bërthamore”

Interesante
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Fari në Miçigan lëshon mesazhe në shishe duke ofruar qëndrime falas

Fari në Miçigan lëshon mesazhe në shishe duke ofruar qëndrime falas

Interesante
Ndodh edhe kjo – pas stuhisë Daniel në Greqi, kopeja e deleve ha 100 kilogram kanabis

Ndodh edhe kjo – pas stuhisë Daniel në Greqi, kopeja e deleve ha 100 kilogram kanabis

Fun
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Kalo në kategori