LAJMI I FUNDIT:

Vlera e Ethereum arrin në 3 mijë dollarë, Bitcoin bie për gati 2 mijë dollarë

Vlera e Ethereum arrin në 3 mijë dollarë, Bitcoin bie për gati 2 mijë dollarë

Pas një rënie të vazhdueshme të kriptovalutave, siç duket vlera e tyre po sheh përsëri rritje.

Reklama

Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, aktualisht një Bitcoin po tregtohet me rreth 45,200 dollarë, ndërsa Ethereum arrin në 3,050 dollarë.

Ditë parë, Bitcoin ishte tregtuar me 47 mijë dollarë duke shënuar rënie prej gati 2 mijë dollarë.

Vlera aktuale e 10 kriptovalutave më të popullarizuara | Burimi: CoinMarketCap

Edhe pse këto dy kriptovaluta kanë shënuar rënie brenda 24-orëve, sërish ato po rriten krahasuar me një periudhë afatgjate.

Për sa i përket vlerës së kapitalit të tregut, sërish vlera ka arritur në 2 trilionë dollarë.

Nga pretendimet e fundit, shefi ekzekutiv i Teslas, Elon Musk ka shumë mundësi që kompania që ai drejton do të nisë ta pranojë Bitcoinin për blerjet e makinave.

Rritet vlera e Bitcoinit, tregu i kriptovalutave sërish arrin në 2,000,000,000,000 dollarë
Lexo po ashtu Rritet vlera e Bitcoinit, tregu i kriptovalutave sërish arrin në 2,000,000,000,000 dollarë

Në muajin maj, Tesla pezulloi blerjet e këtyre makinave me kriptovalutën, prej shqetësimeve të përdorimit të lëndëve djegëse fosile në gjenerimin e Bitcoinit. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Ditëlindje e paharrueshme - një vit i VitaLand

Vitaland
Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Korporata Rugove
Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus
Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Vendi ku ndjehesh rehat me gjithçka afër - Tem Residence

Lesna Ndertimi
Active Physiotherapy - klinikë e veçantë që bën mrekulli në fushën e fizioterapisë

Active Physiotherapy - klinikë e veçantë që bën mrekulli në fushën e fizioterapisë

Active Physiotherapy
INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

INSTAT: Shqiptarët, pagat më të ulëta - punojnë me orë më të zgjatura se Evropa dhe rajoni

Ekonomi
Kalo në kategori